AskQ logo

STUCK ON HOMEWORK?

ASK FOR HELP FROM OUR KIASUPARENTS.COM COMMUNITY!

Question

Karen spent $10 on 2 exercise books and 8 pens. She wanted to buy another exercise book but was short of $0.60. Instead, she bought 1 more pen and had $0.40 left. What was the cost of an exercise book?

Answer

0 Replies 1 Like